Tilbud på kørekort københavn

Når man nærmer sig de 18 år, åbner det danske samfund op for muligheden for at tage et kørekort hos enhver køreskole i hele landet. Hvis du leder efter en køreskole i København, der kan give dig maksimal frihed og fleksibilitet samt løbende kvalitetssikring af både værktøjer, udstyr og undervisning, er Østerbro Køreskole det rette valg.

Hvad gør Østerbro Køreskole unik?

Østerbro Køreskole er en topmoderne køreskole med fysiske rammer, der er ud over det sædvanlige. Vi er kendt for vores teoriundervisning, der tilbydes flere gange om dagen. Det betyder, at du frit kan møde op på det tidspunkt, der passer dig bedst, og tage dine teoritimer på vores køreskole. Teoriundervisning sker også flere gange ugentligt, og du kan frit planlægge, hvor ofte du tager dine teoritimer hos Østerbro Køreskole.

Vi er stolte af vores komfortable stole i rækker, som gør det nemt og behageligt at være til teoriundervisningen på Østerbro Køreskole. Vi ved, hvor stor en rolle de fysiske rammer spiller ind ved undervisning og indlæring, og derfor har vi valgt at gøre det så behageligt som muligt for vores elever.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Spar penge ved at tilmelde dig online

Hos Østerbro Køreskole kan du tilmelde dig online og spare over 2.000 kr. Vi ønsker at give dig den bedst mulige start på dit kørekortforløb, og derfor tilbyder vi dig en række fordele, når du tilmelder dig online. Du kan tilmelde dig og betale online, og du kan vælge mellem en række forskellige pakker, der passer til dit behov.

Få adgang til vores online teoriundervisning

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi også online teoriundervisning, der er tilgængelig døgnet rundt. Vores online teoriundervisning er en fantastisk mulighed for dig, der har travlt i hverdagen, eller som ønsker at lære i dit eget tempo. Med vores online teoriundervisning kan du lære, når det passer dig bedst, og du kan tage teoriprøver online for at teste din viden og forberede dig til den rigtige teoriprøve.

Professionel undervisning og god kundeservice

Hos Østerbro Køreskole får du altid professionel undervisning og god kundeservice. Vores undervisere er erfarne og veluddannede, og de gør altid deres bedste for at give dig den bedst mulige undervisning. Vi er stolte af at have en høj bestå procent af vores elever, der består deres køreprøve første gang, og vi gør alt, hvad vi kan for at støtte dig igennem dit kørekortforløb.

Vi ved, at det kan være en udfordring at tage kørekort, men med vores fleksible tilgang til undervisning og vores fokus på kvalitet og god kundeservice gør vi alt, hvad vi kan for at gøre det så nemt som muligt for dig.

Hvad kan du forvente af vores kørekortforløb?

Når du tager kørekort hos Østerbro Køreskole, kan du forvente et kørekortforløb, der er tilpasset til dine behov og ønsker. Vi tilbyder en række forskellige pakker, der inkluderer teoriundervisning, køreundervisning, og du kan vælge at tilkøbe ekstra teoritimer og køretimer, hvis du har brug for det.

Vi tager altid udgangspunkt i dine ønsker og behov, og vores undervisere er altid klar til at hjælpe dig med at blive den bedste bilist, du kan være. Vi er stolte af at tilbyde en køreskoleoplevelse, der er tilpasset til dig og dine behov, og vi glæder os til at hjælpe dig med at få dit kørekort.

Konklusion

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi et kørekortforløb, der er tilpasset til dine behov og ønsker. Vi er en topmoderne køreskole med fokus på kvalitet og god kundeservice. Vores teoriundervisning er tilgængelig flere gange om dagen, og vores fysiske rammer er ud over det sædvanlige. Med vores online teoriundervisning kan du lære, når det passer dig bedst, og med vores fleksible tilgang til undervisning gør vi alt, hvad vi kan for at gøre det nemt for dig at tage kørekort.

Tilmeld dig online og spar over 2.000 kr., og få adgang til vores online teoriundervisning. Hos Østerbro Køreskole får du altid professionel undervisning og god kundeservice, og vi gør alt, hvad vi kan for at hjælpe dig med at blive den bedste bilist, du kan være.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….