Kørekort på afbetaling til bil

At Tage kørekortet er blevet mere overkommelig med Østerbro Køreskole

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi en af de mest overkommelige måder at få dit kørekort på. Vi har gjort det enkelt for dig at tage et kørekort på afbetaling, så behøver du ikke at bekymre dig om økonomien eller dyre låne omkostninger og gebyr som f.eks. et lån fra banken mv.

Fordelene ved at tage kørekort på afbetaling

Hvis du er en studerende eller har en stram økonomi, men stadig drømmer om at tage et kørekort til bil, kan det være svært at finde de nødvendige midler til at betale for det. Det er her, at kørekort på afbetaling kan være en ideel løsning for dig.

Med kørekort på afbetaling kan du sprede betalingen over en periode, der passer dig. Du vil ikke skulle bekymre dig om at betale hele beløbet på én gang. Det betyder også, at du kan starte dit kørekort forløb hurtigere og spare tid på at spare op til at betale hele beløbet.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Kørekort på afbetaling i to omgange

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi også muligheden for at betale dit kørekort på afbetaling i to omgange. Det betyder, at du kan betale halvdelen af beløbet ved starten af kurset, og den anden halvdel en måned efter.

Den første indbetaling ved starten af kurset er på 6000 kr., og den sidste afbetaling på yderligere 6000 kr. vil blive påkrævet den følgende måned.

Gratis intro

Før du starter på dit kørekortforløb hos Østerbro Køreskole, kan du deltage i vores gratis introduktion, som finder sted hver anden uge. Det er en fantastisk måde at komme i gang på, og du vil lære mere om, hvad der forventes af dig, når du tager kørekort.

Personlig kørelærer

Når du starter dit kørekortforløb hos Østerbro Køreskole, vil du blive tildelt en personlig kørelærer, der vil følge dig gennem hele forløbet. Vores kørelærere er omhyggeligt udvalgt, og vi har samlet et stærkt team, der stræber efter at yde den bedste service og undervisning for vores elever. Alle vores kørelærere er godkendte af Rigspolitiet i Danmark.

Beliggenhed og faciliteter

Østerbro Køreskole ligger i København N, og vores faciliteter er moderne og har gode adgangsforhold. Vi har også investeret i IT-udstyr og har udviklet en simpel undervisningsplan og teoriprøver, der får stor ros fra vores elever.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….