Kørekort til bil – Lynkursus

Ønsker du at tage dit kørekort til bil på en hurtig og effektiv måde, og samtidig få den bedste undervisning til en fornuftig pris? Så er Østerbro Køreskole det rette valg for dig!

Vi tilbyder altid gratis introduktion til vores køreskole, som inkluderer en teorilektion på vores holdstart, så du kan se, hvordan vores undervisning foregår. Derudover har vi lynkurser til bilkørekort, og vi starter hold flere gange om måneden, så du kan komme i gang med det samme.

Altid gratis introduktion – Lyn kursus til bilkørekort!

Det kan være svært at finde den rigtige køreskole til en fornuftig pris, som passer ens behov, når man vælger et lynkursus. Det ved vi, og derfor tilbyder vi hos Østerbro Køreskole en gratis teorilektion på vores holdstart. Det foregår således, at vi samtidig med introduktionen til vores køreskole også gennemfører en hel teorilektion sammen, og du kan derefter beslutte, om vi er den rette køreskole for dig.

Du kan på denne måde se, hvordan og hvorledes teoriundervisningen foregår uden nogen form for binding/betaling. Fordelen for dig er, at du ud over en gratis teorilektion også får overstået den første teorilektion.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Up To Date teori- og kørekort undervisning

Vores teori- og kørekort undervisning er “Up To Date” med det nyeste materiale og udstyr. Vi ved, hvor vigtigt komfort er, når man skal sidde til undervisning, og derfor har vi valgt at have biografstole til tavleundervisning med kørelæreren. Vi har nye computere og IT-udstyr, som gør det hurtigt og nemt for dig, som vil have ekstra teoriundervisning.

Vi har erfarne kørelærere, som har undervist i mange år, og som har gode anmeldelser fra vores elever. Vi sørger altid for at skræddersy undervisningen, så den passer til den enkelte elevs behov.

Holdstart flere gange om måneden

Vi starter hold flere gange om måneden, så du altid kan komme i gang med undervisningen, når det passer dig bedst. Vi tilbyder lynkurser til bilkørekort, hvor du kan få dit kørekort hurtigt og effektivt.

Gratis holdstart – få et klart overblik over forløbet

Under gratis holdstart sørger vi for at gennemgå undervisningsforløbet. Vi orienterer dig om, hvad du skal igennem, og hvor lang tid du skal regne med at sætte af til kørekortet. Dette giver dig et klart overblik over forløbet.

Til vores gratis holdstart vil der være rig mulighed for at stille spørgsmål, du måtte have. Alle spørgsmål vil blive besvaret så grundigt som muligt af vores instruktør.

Kom i gang med kørekort til bil

Kom til en gratis introduktion ved at tilmelde dig til kørekort til bil. Det er ikke sværere end at udfylde vores lille formular med dine oplysninger og tilmelde dig et af vores bilkørekort hold. Du vil modtage en SMS med en RABATKUPON.

Kvalificerede kørelærere og gode anmeldelser

Vi er stolte af vores erfarne kørelærere, som altid er parate til at hjælpe dig med at tage dit kørekort til bil. Vores elever giver os gode anmeldelser, og vi er glade for at kunne tilbyde den bedste undervisning til en fornuftig pris.

Lynkursus til bilkørekort

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi lynkurser til bilkørekort. Det betyder, at du kan få dit kørekort på kort tid, hvis du har travlt. Vi har erfarne kørelærere, som vil hjælpe dig med at lære alt, hvad du behøver at vide for at bestå din køreprøve.

Tilmeld dig nu

Tøv ikke med at tilmelde dig et lynkursus til bilkørekort hos Østerbro Køreskole. Vi tilbyder den bedste undervisning til en fornuftig pris, og vores erfarne kørelærere vil hjælpe dig med at tage dit kørekort hurtigt og effektivt.

Så tilmeld dig nu, og tag det første skridt mod at blive en dygtig og sikker billist!

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….