Kørekort på afdrag

Betal i dit eget tempo med Østerbro Køreskole

Østerbro Køreskole er stolte af at kunne tilbyde en unik løsning for dem, der ønsker at tage et kørekort på afdrag. Vi har udviklet en skræddersyet løsning, som ingen andre køreskoler tilbyder, og som gør det lettere og mere overkommeligt at få et kørekort. Med vores tilbud kan du betale for dine lektioner i dit eget tempo, uden at det koster en bondegård.

Hvad er kørekort på afdrag?

Kørekort på afdrag er en betalingsløsning, som gør det muligt for dig at betale for dit kørekort i mindre bidder, efterhånden som du tager dine lektioner. Du betaler kun for de lektioner, du tager, og bestemmer selv, hvor hurtigt du vil tage dem. På den måde kan du tilpasse betalingen til din økonomi og undgå at skulle tage et lån for at finansiere dit kørekort.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Hvordan fungerer det?

Når du starter dit kørekortforløb hos Østerbro Køreskole, skal du betale en startafgift på 6.000 kr. Dette dækker de første lektioner, og du vil modtage en faktura for resten af beløbet. Herefter betaler du kun for de lektioner, du tager, og kan bestemme dit eget tempo. Når du er færdig med dine lektioner, vil du modtage en faktura for resten af beløbet.

Hvad er fordelene ved kørekort på afdrag?

Der er mange fordele ved at tage et kørekort på afdrag hos Østerbro Køreskole. Først og fremmest betaler du kun for de lektioner, du tager, og kan tilpasse betalingen til din økonomi. Derudover slipper du for at skulle tage et lån eller bede om penge fra familie eller venner for at finansiere dit kørekort. Endelig kan du bestemme dit eget tempo og undgå at skulle betale for lektioner, du ikke har brug for.

Hvorfor vælge Østerbro Køreskole?

Østerbro Køreskole er en af de mest erfarne og professionelle køreskoler i København. Vi tilbyder en bred vifte af kurser og træning, der er skræddersyet til dine behov og ønsker. Vi har et team af erfarne og venlige instruktører, der vil hjælpe dig med at få dit kørekort på den mest effektive og sikre måde. Vi er også stolte af vores høje kundetilfredshed og gode anmeldelser.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….