Kørekort afbetaling

Østerbro Køreskole tilbyder en unik løsning

Hos Østerbro Køreskole er vores mål at gøre det så nemt og overkommeligt som muligt for alle at tage deres kørekort. Vi forstår, at økonomien kan være stram for mange studerende eller personer med en lav indkomst. Derfor tilbyder vi en unik service kaldet “kørekort afbetaling”, som ingen andre køreskoler i København tilbyder.

Hvad er kørekort afbetaling?

Kørekort afbetaling er en service, hvor du som elev hos Østerbro Køreskole kan dele betalingen for dit kørekort op i mindre rater over en periode på op til 12 måneder. Dette gør det nemmere for dig at betale for dit kørekort, og du slipper for at skulle betale hele beløbet på en gang. Vi har gjort det så enkelt som muligt, så du kan koncentrere dig om din køreundervisning.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Hvordan fungerer det?

For at bruge vores kørekort afbetalingsservice skal du først tilmelde dig et af vores kørekortforløb. Derefter skal du kontakte os og informere os om, at du ønsker at bruge vores afbetalingsløsning. Vi tilbyder forskellige afbetalingsplaner, og du kan vælge den, der passer bedst til din økonomi.

Hvorfor vælge kørekort afbetaling?

Kørekort afbetaling er en fantastisk mulighed for studerende eller personer med en stram økonomi. Det betyder, at du ikke skal spare op for at kunne betale hele beløbet for dit kørekort på én gang, og du kan derfor begynde at tage køreundervisning med det samme. Det gør det også lettere for dig at planlægge dine udgifter og budgettere for fremtiden.

Kontakt os

Hvis du vil høre mere om vores kørekort afbetalingsservice, er du mere end velkommen til at kontakte os på telefonnummer 70 60 50 71. Vi er altid klar til at besvare dine spørgsmål og give dig mere information om, hvordan vi kan hjælpe dig med at tage dit kørekort.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….