Kørekort afbetaling i KBH

Spar penge og tag dit kørekort på afbetaling hos Østerbro Køreskole

Som en af de førende køreskoler i København, er vi stolte af at tilbyde vores elever en unik løsning til at tage deres kørekort på afbetaling. Vi forstår, hvor vanskeligt det kan være for nogle elever at betale hele beløbet for deres kørekort på én gang. Derfor har vi gjort det enkelt og overkommeligt for dig at tage dit kørekort på afbetaling, uanset om du er studerende eller har en stram økonomi. Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi kørekort afbetaling til en fast pris på 4.545 kr. ved start og resten af beløbet en måned efter.

Spar penge med kørekort afbetaling

Hos Østerbro Køreskole er vi altid på udkig efter måder at gøre det billigere og lettere for vores elever at tage deres kørekort. Derfor har vi introduceret vores kørekort afbetaling, hvor du kan dele prisen op i to afdrag. Det betyder, at du kan spare penge og undgå at skulle betale hele beløbet på én gang.

Som en af de få køreskoler i København tilbyder vi denne unikke løsning, som er enkel og overkommelig. Hvis du vælger at tage dit kørekort på afbetaling, kan du sprede betalingen ud over to måneder, hvilket giver dig mere økonomisk fleksibilitet.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Gratis introduktion til vores kørekort afbetaling

Hos Østerbro Køreskole ønsker vi at gøre det så nemt som muligt for dig at få dit kørekort på afbetaling. Derfor tilbyder vi en gratis introduktion hver anden uge, hvor du kan høre mere om vores kørekort afbetaling. Alt hvad du skal gøre er at tilmelde dig ved at angive dit navn, og du kan derefter møde op til en gratis introduktion.

Kvalificerede og anmelderroste kørelærere

Vores køreskole har erfarne og højt kvalificerede kørelærere, som er kendt for deres tålmodighed og evne til at undervise elever i alle aldre og niveauer. Vi tror på, at den bedste måde at lære at køre på er ved at have en positiv og støttende lærer, som vil guide dig gennem hele processen.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….