Gratis Tilmelding til Intro & Holdstart til bilkørekort

Er du på udkig efter en pålidelig køreskole, der kan hjælpe dig med at få dit bilkørekort på en effektiv og økonomisk måde? Så er Østerbro Køreskole det rigtige valg for dig! Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi den bedste køreuddannelse i København til de billigste priser på markedet. Vi garanterer, at du vil få det billigste bilkørekort hos os, og vi tilbyder endda afbetaling af kørekort for at gøre det økonomisk overkommeligt for alle. Læs videre for at lære mere om vores tilbud og kvalifikationer.

Ta’ Bil kørekort hos Østerbrokøreskole.dk til de billigste priser!

Vi hos Østerbro Køreskole er stolte af at kunne tilbyde vores elever den billigste pris på markedet for et bilkørekort. Vi kan med sikkerhed sige, at du ikke finder en billigere køreskole i København end os. Vi tilbyder endda en prisgaranti, hvilket betyder, at hvis du finder et billigere alternativ, matcher vi prisen for dig. Vi ønsker at give vores elever den bedste køreuddannelse til den bedste pris, og vores kvalificerede og erfarne instruktører er altid klar til at hjælpe dig med at nå dit mål.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Afbetaling af kørekort!

Som den eneste køreskole i København tilbyder vi afbetaling af kørekort, som en unik løsning, der kan hjælpe elever med lav økonomi eller studerende, der ikke ønsker at betale hele beløbet for kørekort på én gang. Vores afbetalingssystem er nemt og overkommeligt for alle. Du vil blive opkrævet et månedligt afdrag på 300 kr., så længe din afbetaling varer. Hvis du vælger at dele afbetalingen op i to dele, vil prisen for dit bilkørekort stige med 600 kr. Vi ønsker at gøre det så nemt som muligt for dig at tage dit kørekort på en måde, der passer dig bedst.

Kvalifikationer og anmeldelser

Vores køreskole har mere end 10 års erfaring i branchen og har uddannet hundredvis af elever med succes. Vi har et hold af erfarne instruktører, der har den nødvendige viden og ekspertise til at hjælpe dig med at lære alt, hvad du behøver for at køre sikkert og lovligt på vejen. Vi tilbyder en bred vifte af køreuddannelser, herunder personbil, motorcykel, lastbil og bus, så uanset hvad dine behov er, kan vi hjælpe dig.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….