Billig køreskole

Få dit kørekort til en fornuftig pris hos Østerbro Køreskole

Når du står og skal vælge en billig køreskole, er prisen ofte afgørende. Hos Østerbro Køreskole kan du være sikker på, at du er kommet til det rette sted, hvis du søger en billig køreskole, som samtidig er pålidelig og til at regne med. Vi er en af de billigste køreskoler i København og omegn, og vores priser er yderst konkurrencedygtige. Samtidig har vi en høj standard for vores undervisning og vores service niveau.

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi en billig køreskole med højt service niveau. Vi informerer dig om, hvor lang tid det vil tage at tage dit kørekort, og sidst men ikke mindst, den pris du skal regne med at betale. Vores billig køreskole er placeret centralt i København tæt på Rigshospitalet og tilbyder byens bedste undervisning på Storskræm. Du kan med fordel gøre brug af vores computere med det nyeste undervisningsmateriale. Vi har skabt en afslappende og behagelig atmosfære, hvor du kan lære og øve dig i at køre bil. Selvom vi er en billig køreskole, går vi ikke på kompromis med kvaliteten eller effektiviteten af vores undervisning. Vi lægger stadig vægt på højt og tilfredsstillende service niveau.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Billigt kørekort i Storkøbenhavn

Vi kan med stor sikkerhed og garanti sige, at vi tilbyder det billigste kørekort i København og kan dermed kalde os for den billigste køreskole i København. Ud over at vi er en billig køreskole med en pris på kun 11999,- DKK for lovpakken, tilbyder vi også prisgaranti. Prisgarantien betyder, at du er garanteret det billigste kørekort i København og omegn. Hvis du imod vores forventning skulle møde et billigere tilbud, hvor du får det samme som vi tilbyder, vil vi ændre vores pris for dig, så vi matcher det billigere tilbud.

Loyalitet i køreskolen – for at opnå de bedste resultater er der behov for gensidig loyalitet og forståelse mellem elev og kørelærer. Hos Østerbro Køreskole kan du selv vælge din kørelærer, da vi mener, at der skal være en god kemi mellem elev og kørelærer. Tillid er naturligvis også en vigtig faktor i undervisningen.

Kvalitetsbevidst køreskole – et af vores fokusområder ligger i at sikre, at du får så meget kvalitet for pengene som muligt. Vi vil sørge for, at du er godt rustet til både teori- og køreprøven. Vi har fokus på at undervise vores elever i at køre bil på en sikker og ansvar

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….