Bedste køreskole kørekort

Østerbro Køreskole er din garanti for et sikkert og professionelt kørekort, når du skal ud at køre på vejene. Vi er en køreskole med mange års erfaring, og vores undervisere er alle erfarne og professionelle kørelærere, der er dedikerede til at give dig den bedste undervisning i både teori og praksis.

Vi ved, at det kan være en udfordrende beslutning at vælge den rigtige køreskole, når man skal have et kørekort. Derfor gør vi alt, hvad vi kan, for at skabe tillid og tryghed i vores undervisning, så du kan føle dig helt sikker, når du skal ud at køre på vejene.

Tillid og tryghed

Når du vælger Østerbro Køreskole, kan du være sikker på, at vi har fokus på at opbygge et tillidsfuldt forhold mellem dig og køreskolen. Vi forstår vigtigheden af at levere en professionel og pålidelig service, og det er vores højeste prioritet at opfylde dine forventninger til undervisningen og levering af dit kørekort til tiden.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Moderne undervisning

Hos Østerbro Køreskole går vi op i at have den nyeste teknologi og det mest moderne undervisningsudstyr, så du kan få en så behagelig og effektiv undervisning som muligt. Vi har komfortable stole og moderne IT-udstyr, der gør det let og hurtigt for dig at lære teori og øve dig i praksis.

Vi er også stolte af at tilbyde en undervisning, der er “Up To Date” med de seneste ændringer i trafikregler og -lovgivning. Vi tilbyder undervisning i trafikadfærd, grundregler for bilkørsel, manøvrer på vej og meget mere.

Kompetente undervisere

Hos Østerbro Køreskole er vores undervisere alle erfarne og professionelle kørelærere, der er dedikerede til at give dig den bedste undervisning i både teori og praksis. Vores undervisere har en bred viden om kørekort, og de kan hjælpe dig med at overvinde de udfordringer, der måtte opstå, når du skal lære at køre.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….