Anbefalet køreskole København

Østerbro Køreskole er en anbefalet køreskole i København Ø, som har hjulpet utallige elever med at tage deres kørekort. Vi er stolte af vores høje beståelsesprocent, vores fleksible teoritimer, og vores dygtige og erfarne kørelærere. Vores elever har også givet os fantastiske anmeldelser på Trustpilot, som viser, at vores tilgang til undervisning og service er værdsat af vores elever. I denne artikel vil vi fortælle mere om vores køreskole og hvorfor du bør overveje os, når du skal tage dit kørekort i København.

Billigt kørekort

Vi ved, at pris kan være en afgørende faktor for mange, når det kommer til at vælge en køreskole. Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi konkurrencedygtige priser for vores kørekortpakker, så du kan få en høj kvalitet af undervisning uden at skulle bruge en formue. Vores pakker inkluderer teori- og køretimer samt køreprøvegebyr. Vi tilbyder også mulighed for afbetaling, hvis det er nødvendigt for dig.

Vælg holdstart & tilmelde dig her

Kørekortpriser

Vi tilbyder forskellige kørekortpakker, så du kan vælge den, der passer bedst til dit behov og dit budget. Vores pakker inkluderer forskellige antal teori- og køretimer, og prisen varierer afhængigt af dette. Vi tilbyder også mulighed for at tilkøbe ekstra kørelektioner, hvis det er nødvendigt for dig.

Gode anmeldelser på Trustpilot

Vi er stolte af vores fantastiske anmeldelser på Trustpilot. Vores elever har givet os en anmeldelse på 9,0, hvilket er et fremragende resultat. Vi mener, at dette skyldes vores høje standarder for undervisning og service, og vores fokus på at hjælpe vores elever med at lære at køre på en sikker og effektiv måde.

Kvalificerede og erfarne kørelærere

Alle vores kørelærere er godkendte af Rigspolitiet i Danmark, og de har mange års erfaring inden for køreskolebranchen. De er omhyggeligt udvalgt for deres dygtighed og deres evne til at hjælpe elever med at lære at køre på en sikker og effektiv måde. Vores kørelærere er også kendt for deres tålmodighed og deres evne til at tilpasse undervisningen til den enkelte elev.

Fleksible teoritimer

Vi ved, at mange af vores elever har travlt med arbejde eller studier, og derfor tilbyder vi fleksible teoritimer. Vi har teorihold om dagen, om aftenen og i weekenderne, så der er altid et hold, der passer til dit behov.

Hvad siger vores elever?

Pete


Effektiv generhvervelses pakke

Jeg skulle op til generhvervelse. Pakken prismæssigt var meget rimelig. Teorien kunne klares udlukkende ved at tag test prøverne på bedrebilist. Men muligheden er man kan supplere med…

Inza Amin


Jeg er kommet fra en anden køreskole…

Jeg er kommet fra en anden køreskole af, hvor jeg ikke blev lært det jeg skulle og bare blev sendt op til en prøve uden at jeg rent faktisk var klar. De tog overpris og var ikke gode underviser.

Toke Lars Bjarke


Super god og hjælpsom køreskole

Super god og hjælpsom køreskole!
De har virkelig høj fokus på den individuelle køreskole elev og ens personlige fremgang.

Tobias Munck Petersen


Fremragende køreskole

Mit forløb har været rigtig positivt og jeg har haft en rigtig god kørelærer, som har hjulpet mig til at opnå et godt niveau som bilist.

Widad Abdullah


Professionel & venlig køreskoleoplevelse

Jeg kunne ikke have ønsket mig en bedre oplevelse med Kviktrafikskole. Fra start til slut var det tydeligt, at eleven stod i centrum, og hele forløbet var præget af professionalisme.

Mikael Ali


Rigtig god kørerlærer(Masood)

Rigtig god kørerlærer(Masood), siger tingene som de er, og det får man bestemt gavn af til selve prøverne. Professionel hele vejen igennem forløbet og fornuftige priser.

Kitt Jensen


Københavns bedste køreskole.

Københavns bedste køreskole.
Jeg kan varmt anbefale kviktrafikskole.
Er lige blivet færdigt med mit kørekort.Har fået den bedste oplevelse, jeg havde Masood Ahmad som kørelærer,

Nicolai Christensen


En sand fornøjelse

Jeg generhvervede for nyligt mit kørekort med hjælp fra Masood fra Kviktrafikskole, som gjorde forløbet gnidningsfrit. Til min store glæde blev forløbet gennemført på meget kort tid, da Masood gjorde sit ypperste for at….